КИШИНІВ (QHA) -

Перебування російських військових у Придністров'ї показує, що РФ залишається єдиною країною, яка порушує конституційний нейтралітет Молдови. Про це заявив прем'єр-міністр Молдови Павло Філіпп.

— Ми твердо заявляємо, що Республіка Молдова — нейтральна держава. Однак РФ, яка більше всіх говорить про повагу до нашого нейтралітету, тримає свої війська на території Молдови. У зв'язку із цим можу твердо заявити, що Росія — єдина країна, яка порушує конституційний нейтралітет Молдови, — зазначив він.

Молдовський прем'єр підкреслив, що його країна наполягатиме на виведенні російських військ з території Придністров'я.

— Існує резолюція Стамбульського саміту ОБСЄ 1999 року, в якій чітко написано, що Росія зобов'язується вивести свої війська і озброєння з території Молдови. На жаль, Росія не виконує умов цієї резолюції. Більш того, останнім часом у Придністровському регіоні проводиться все більше військових навчань за участю російських військ і озброєних формувань невизнаного Придністров'я, — зазначив він.

Нагадаємо, 27 березня Міністерство закордонних справ і європейської інтеграції Молдови повідомило про висилку з країни трьох російських дипломатів. У свою чергу, президент Молдови Ігор Додон на своїй сторінці у Facebook заявив, що "вкрай обурений" таким рішенням уряду.

Джерело: Libertatea

QHA