КИЇВ (QHA) -

Києву слід заручитися підтримкою світової спільноти для збереження суверенітету в акваторії Азовського моря, зазначив у коментарі QHA глава Товариства культури і взаємодопомоги кримських татар у Туреччині Мукремін Шахін.

Він констатував, що Москва намагається послабити позиції Києва в акваторії Азовського моря, проте, на думку Шахіна, на масштабні військові дії Кремль не наважиться.

— Я не дивуюся такій агресивній політиці Кремля в Азовському морі. Ми всі пам'ятаємо агресію Росії у відношенні приморського міста Маріуполь. Але мені здається, сьогодні в РФ немає можливості проводити масштабні військові дії. Хоча зрозуміло, що Москва намагається послабити позиції Києва в акваторії Азовського моря. Сподіваюся, за допомогою міжнародного співтовариства Україна зможе захистити свої права у цьому морі, — сказав він.

Шахін додав, що в питанні територіальної цілісності України, Туреччина ніколи не виходила і не має наміру виходити з кон'юнктивних міркувань.

— Як нам відомо, в Рамазан глава МЗС України Павло Клімкін, перебуваючи з візитом в Анкарі, взяв участь в Іфтарі (вечірнє розговіння у період мусульманського посту — ред.) разом зі своїм турецьким колегою Мевлютом Чавушоглу. Вони провели дуже конструктивну бесіду, і глава зовнішньополітичного відомства Туреччини чітко заявив, що політика Анкари щодо Києва не зміниться, — нагадав Шахін.

Раніше заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк повідомив, що російські прикордонники затримали в Азовському морі 148 суден.

Як зазначив QHA заступник директора з міжнародних питань Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння (ЦДАКР) Михайло Самусь, Україна може запровадити режим конвоювання цивільних суден в Азовському морі.

QHA