КИЇВ (QHA) -

Міністерство закордонних справ висловлює протест проти заборони Російською Федерацією судноплавства через Керченську протоку протягом серпня-вересня і наголошує на незаконності будівництва Керченського мосту, йдеться у заяві міністерства.

— МЗС України висловлює протест у зв'язку із введенням Російською Федерацією заборони судноплавства через Керченську протоку протягом серпня та вересня 2017 року, пов'язаного з будівництвом мосту, і вчергове наголошує на протиправності таких дій, — сказано у повідомленні.

Зовнішньополітичне відомство зазначає, що будівництво мосту через Керченську протоку є незаконним згідно з міжнародним правом, оскільки Україна як прибережна держава стосовно Кримського півострова не надавала згоду на дане будівництво.

МЗС також стурбоване негативним впливом, яке будівництво може завдати довкіллю та навігації у протоці.

Введення Російською Федерацією в односторонньому порядку обмеження на морське судноплавство через Керченську протоку є черговим грубим нехтуванням Російською Федерацією нормами міжнародного права, — вважає міністерство.

У повідомленні зазначено, що відповідна нота протесту була направлена ​​російській стороні.

Як повідомлялося раніше, Міністерство транспорту РФ офіційно підтвердило встановлення зони обмеження польотів над споруджуваним мостом через Керченську протоку.

ФОТО: інтернет

QHA