КИЇВ (QHA) -

Останніми тижнями кількість поранених і загиблих цивільних жителів у зоні російсько-українського конфлікту на Донбасі постійно і суттєво зростає, і за останніми даними становить 138 осіб з початку року, з яких 29 загиблих.

Як передає кореспондент QHA, такі дані оприлюднив перший заступник глави Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг на брифінгу в УКМЦ.

— Минулого тижня поранено ще 9 цивільних. Таким чином, загальна кількість жертв з початку цього року становить 109 поранених і 29 загиблих.

Лише за травень СММ підтвердила інформацію про 11 загиблих і 32 поранених мирних жителя.

Втім, Хуг відзначив, що сторони інколи ставлять інтереси цивільних у пріоритет і як приклад назвав відновлення роботи Донецької фільтрувальної станції, особливо акцентувавши на особливій заслузі СММ ОБСЄ у цьому процесі, яка сприяла як тривалим перемовинам між усіма сторонами процесу, так і встановленню режиму тиші.

— У когось на місцях з’явилося бажання здійснити щось на краще. Коли запаси питної води вже закінчувалися, здоровий глузд взяв гору. Після тижня консультацій і перемовин, СММ посприяла відновленню водопостачання ДФС. СММ відіграла ключову роль у цьому. Місія добилася того, що понад 300 тисяч людей отримали воду.

Водночас він наголосив, що ситуація навколо ДФС істотно не змінилася, оскільки не змінилися причини, які призвели до зупинення станції — сторони не припинили обстріли і не розвели позиції. А на думку Хуга, без здійснення цих кроків, досягнутий минулого тижня успіх буде лише тимчасовим.

Александр Хуг також ствердно відповів на запитання щодо того, чи готова СММ посприяти встановленню режиму тиші для відновлення енергопостачання селища Південне, про що кілька днів тому просила Донецька військово-цивільна адміністрація. Водночас, Хуг зауважив, що для досягнення тривалого ефекту від проведених ремонтів необхідно, щоб сторони виконали свої зобов'язання по Мінським домовленостям.

— СММ дійсно готова посприяти проведенню ремонтних робіт поблизу Чигарів, що у Південному. Втім, ці зусилля зі сприяння проведенню ремонту - це лише усування симптомів. Якщо сторони не відведуть озброєння, якщо сторони не розведуть сили і засоби, якщо вони не проведуть роботи з розмінування, всі ці зусилля залишаться лише зусиллями, спрямованими на усунення симптомів, а не причин проблеми. І ситуація не зміниться.

Раніше повідомлялося, що на окупованому Донбасі розгортається екологічна катастрофа унаслідок неконтрольованого затоплення шахт. А за перші п'ять місяців у зоні конфлікту загинуло 3 дитини — це стільки ж, скільки за увесь минулий рік.

QHA