КИЇВ (QHA) -

У зоні російсько-українського збройного конфлікту на Донбасі в першому кварталі поточного року загинуло та було поранено майже втричі менше мирних мешканців, ніж за аналогічний період 2017 року.

Такі дані випливають з останнього звіту Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, опублікованого у Twitter.

— Відпочатку 2018 року СММ ОБСЄ підтверджує 37 жертв серед цивільного населення, зокрема 8 загиблих та 29 поранених, йдеться у звіті.

Варто нагадати, що у першому кварталі 2017 року СММ ОБСЄ нарахувало 116 жертв серед цивільного населення, серед яких 21 загиблий і 95 поранених.

Значна кількість жертв серед цивільних у цей період пояснювалася, зокрема, загостренням під Авдіївкою, яке сталося наприкінці січня — на початку лютого внаслідок спроби бойовиків захопити місто, а також потужними обстрілами цивільних об’єктів, які здійснювали російські окупаційні війська, у тому числі, з важкого озброєння невибіркової дії (зокрема, РСЗВ "Град").

Водночас, з початку 2018 року в зоні конфлікту фіксується певне затишшя: бойовики переважно дотримувалися оголошеного ще перед новорічними святами та підтвердженого 5-го й 30 березня режиму припинення вогню. Деякі експерти пов’язують цю «тишу» із тим, що на перший квартал припали останні тижні перед президентськими виборами в Росії, які проводилися 18 березня. Таке припущення може дотично підтвердити і статистика порушень режиму припинення вогню, яку веде СММ ОБСЄ, і яка свідчить про те, що впродовж двох тижні після виборів в РФ, обстрілів на Донбасі вдвічі побільшало. Так, з 19 березня і до 1 квітня кількість порушень режиму припинення вогню сягнула майже 10 тисяч випадків, супроти 4300 за попередні два тижні.

Усього за 2017 рік СММ ОБСЄ підтвердила 479 цивільних жертв на Донбасі (86 загиблих, 393 поранених), з яких майже 40 — діти.

QHA