КИЇВ (QHA) -

Близько 50 осіб на тимчасово непідконтрольній Україні території Луганської області влаштували мітинг поблизу будівлі офісу Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ. Про це повідомляється у звіті місії.

У СММ відзначили, що жителі Луганщини протестували проти арешту капітана затриманого в українських водах Азовського моря російського риболовецького судна-порушника «НОРД».

— 5 квітня в Луганську команда СММ спостерігала за масовим зібранням близько 50 осіб (чоловіки і жінки 20 – 25 років) навпроти будівлі офісу місії. Деякі з них тримали плакати з написами критичного характеру відносно ОБСЄ у зв'язку із затриманням капітана риболовецького судна «НОРД». Співробітники СММ запропонували групі учасників зборів обговорити це питання в офісі місії, але пропозиція була відхилена, — йдеться у повідомленні.

У СММ додали, що збори тривали деякий час і «завершилися мирно».

QHA повідомляло, що екіпаж «НОРДа» відпустили на свободу, проте їм потрібно повернутися на допит в СБУ 10 квітня у справі капітана судна.

Раніше прес-секретар прокуратури АР Крим Тетяна Тихончик заявила, що Херсонський міський суд ухвалив рішення до 31 травня залишити під вартою затриманого капітана судна "НОРД" Володимира Горобенка.

26 березня українські прикордонники затримали риболовецьке судно-порушник під прапором Росії в частині українських вод Азовського моря. Під час огляду судна виявили рибальський трал і 5 тонн морепродуктів. Пізніше ФСБ відкрила провадження проти українських прикордонників за статтею про «викрадення судна повітряного або водного транспорту, або залізничного рухомого складу».

QHA