КИЇВ (QHA) -

Безпілотник СММ ОБСЄ виявив у декількох суміжних районах на окупованій Луганщині сотні одиниць важкого озброєння російських окупаційних військ, яке розміщувалось з порушенням ліній відведення або місць зберігання.

Про це повідомляється у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Згідно з повідомленням, упродовж 4 – 5 вересня скупчення техніки виявлено поблизу Хрустального, Міусинська, а також селищ Бугаївка, Мануйлівка, Шимшинівка, Круглик, Тернове, Мирне, які розташовані на південний захід від Луганська. Техніка фіксувалась у тому числі й на полігонах.

Зокрема, у різних точках сукупно виявлено 181 танк (як Т-72, так і Т-64), 16 РСЗВ «Град», 30 самохідних і 57 буксируваних гаубиць, а також 68 бойових броньованих машин, зенітно-ракетні комплекси 9K35 «Стріла-10», протитанкові гармати МТ-12 «Рапіра», міномети тощо.

— 4 вересня у непідконтрольних уряду районах на основі даних повітряного спостереження виявлено реактивну систему залпового вогню (РСЗВ; невстановленого типу) біля н. п. Бугаївка (37 км на південний захід від Луганська)… Того ж дня міні-БПЛА СММ виявив 4 РСЗВ (БМ-21 «Град», 122 мм) біля н. п. Міусинськ (62 км на південний захід від Луганська) і 5 РСЗВ (БM-21) поблизу н. п. Хрустальний (кол. Красний Луч, 56 км на південний захід від Луганська). 5 вересня спостерігачі зафіксували 6 РСЗВ (БМ-21) поблизу н. п. Іжевка (66 км на північ від Донецька). 

4 вересня на основі даних повітряного спостереження виявлено 22 танки (невстановленого типу) і 1 зенітно-ракетний комплекс (невстановленого типу) біля Бугаївки, 9 танків (невстановленого типу) поблизу Шимшинівки, 41 танк (невстановленого типу) неподалік н. п. Круглик (31 км на південний захід від Луганська) і 45 танків (невстановленого типу) у районі н. п. Мануйлівка (65 км на схід від Донецька).

Варто нагадати, що в цих районах СММ неодноразово повідомляла про виявлення важкої техніки російських окупаційних військ, розміщеної з порушенням досягнутих домовленостей. Нещодавно біля Хрустального виявили два десятки РСЗВ "Град".

QHA