КИЇВ (QHA) -

На південий захід від окупованого Луганська безпілотник дальнього радіусу дії СММ ОБСЄ зафіксував значну концентрацію важкої техніки російських окупаційних військ.

Про це повідомляється у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Зокрема, в районі селищ Мирне, Тернове, Мануйлівка, Круглик, Міусинськ, Шимшинівка 8 червня виявлено 126 танків, 55 самохідних і буксируваних гаубиць, 55 БМП. І хоча техніка розміщена за лініями відведення, але водночас, знаходиться за межами виділених місць зберігання озброєння (варто зазначити, що СММ ОБСЄ систематично повідомляє про перебування в районі цих населених пунктів важкої техніки — ред.).

— БПЛА СММ дальнього радіуса дії виявив 34 танки (двадцять чотири Т-72 і десять Т-64) приблизно за 3,5 км на південний схід від н. п. Тернове (57 км на схід від Донецька); 11 танків (Т-72) орієнтовно за 3 км на захід від н. п. Мануйлівка (65 км на схід від Донецька); 12 буксируваних гаубиць (Д-30), 8 самохідних гаубиць (2С1) та 12 танків (Т-64) на відстані близько 6 км на південний схід від Міусинська; 22 танки (тринадцять Т-64, сім Т-72 та два невстановленого типу) неподалік від н. п. Круглик (31 км на південний захід від Луганська); 6 буксируваних гаубиць (Д-30) і 8 самохідних гаубиць (2С1) поблизу н. п. Успенка (23 км на південний захід від Луганська); 16 танків (десять Т-64 і шість невстановленого типу), 5 зенітно-ракетних комплексів (9К35) і 8 мінометів (2Б11 «Сани», 120-мм) на південний схід від Бугаївки; 10 танків (Т-72) у районі Шимшинівки; 6 протитанкових гармат (невстановленого типу), 12 буксируваних гаубиць (Д-30), 9 самохідних гаубиць (2С1), 21 танк (одинадцять Т-64 і десять Т-72), 15 мінометів (2Б11), а також близько 55 бойових машин піхоти (сорок п’ять БМП-1 та десять БМП-2) поруч із н. п. Мирне (28 км на південний захід від Луганська).

СММ також повідомляє, що бойовики обмежували патрулі у їхній роботі, особливо на півдні окупованої Донеччини. Так, 9 червня у Саханці сім озброєних членів незаконних збройних формувань вимагали пред’явити план патрулювання СММ. Спостерігачі відмовилися виконати цю вимогу, і озброєні бойовики сказали їм залишити цей район, хоча пізніше того ж дня патрулю Місії вдалося дістатися до Саханки. Наступного дня один з бойовиків повідомив патрулю Місії, що вони отримали накази від свого «керівництва» не пропускати спостерігачів до східної частини населеного пункту.

Також 10 червня двоє бойовиків не допустили патруль Місії до місця розміщення відведеного важкого озброєння у Донецькій області, заявивши про необхідність отримання дозволу від їхнього «керівництва».

А на блокпості, розташованому приблизно за 1,2 км на північний захід від н. п. Сєдове (непідконтрольний урядові, 33 км на північний схід від Маріуполя), поблизу неконтрольованого кордону з Російською Федерацією, троє озброєних членів НЗФ заблокували патрулю Місії доступ до Сєдово, заявивши, що у тому районі проводиться спецоперація.

QHA