КИЇВ (QHA) -

У Донецькій області Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ констатувала збільшення кількості порушень режиму припинення вогню, зафіксувавши, серед іншого, приблизно 1 240 вибухів, у порівнянні з попереднім звітним періодом (близько 170 вибухів), йдеться у звіті організації.

Зокрема, увечері 2 і вночі 3 травня, перебуваючи у населеному пункті Світлодарськ, команда СММ чула близько 360 вибухів невизначеного походження, 721 чергу з великокаліберного кулемета і гармати бойової машини піхоти (БМП-2, 30-мм), 58 пострілів із зенітної установки і 65 пострілів зі стрілецької зброї — всі у 5 – 8 км в секторі від південного сходу до південного заходу.

— Вдень 3 травня спостерігачі чули приблизно 870 вибухів невизначеного походження і близько 680 черг з великокаліберного кулемета і гармати БМП-2 — всі у 3 – 6 км в секторі від сходу до південного сходу, — йдеться у повідомленні місії.

Тим часом, український волонтер Юрій Мисягін повідомив, що на Світлодарській дузі сили Операції об'єднаних сил завдали ударів по позиціях сепаратистів.

— Сєпари відчувають це по саме не можу. Жодна їхня передова позиція, жоден бліндаж, жоден опорник не залишається без уваги. А якщо з якоїсь позиції дуже активно ведеться обстріл, то йому приділяється підвищена увага. Вчора у зоні відповідальності 54-ї бригади і 25-го батальйону "Київська Русь", невідомим 120-мм калібром невідома "Третя сила" добивала сєпарські бліндажі в районі їхніх передових позицій "Мурашник" і "Фурункул". 4 бліндажа знищено. Четверо сєпарів відправилися у морг, — повідомив він на своїй сторінці у Facebook.

Раніше QHA повідомляло, що за минулу добу бойовики обстріляли снарядами 122-мм житлові будинки селища Зайцеве.

В цілому, за даними військових, в районах Майорська, Авдіївки, Новгородського, Сокольників і Старогнатівки бойовики 5 разів застосували заборонене озброєння.

Джерело: ОБСЄ

QHA