КИЇВ (QHA) -

Прикордонне відомство України значно посилило заходи безпеки на державному кордоні та у контрольованих прикордонних районах. Вони були спрямовані на недопущення проникнення на територію нашої країни під виглядом мирних громадян терористів, диверсантів і провокаторів, а також перевезення зброї, засобів терору та інших заборонених предметів через державний кордон України.

Всього у період з 28 квітня по 9 травня прикордонниками було оформлено близько 2,7 мільйона осіб і майже 600 тисяч транспортних засобів. Також під час свят було реалізовано понад 100 спрацьовувань бази Інтерполу, виконано більше 800 доручень уповноважених державних органів і з різних причин відмовлено в пропуску через державний кордон майже 220 громадянам Російської Федерації.

Крім того, у цей період співробітниками Держприкордонслужби 1000 осіб затримані за незаконне перетинання державного кордону, з яких 27 — нелегальні мігранти. Припинено 25 спроб незаконного переміщення через кордон зброї, 19 — боєприпасів, у 20 випадках призупинено переміщення наркотичних та психотропних речовин, а також припинене незаконне переміщення товарів та вантажів на загальну суму понад 3 мільйони гривень.

Варто зазначити, що під час травневих свят співробітниками Держприкордонслужби оформлено 982 членів команд учасників міжнародного пісенного конкурсу «Євробачення-2017» і 87 учасників Чемпіонату світу з мотокросу.

Для реагування в разі зміни обстановки, а також з метою локалізації конфліктних ситуацій у пунктах пропуску та на держкордоні прикордонники забезпечували цілодобове чергування ситуативних груп і активно взаємодіяли з СБУ, Нацполіцією України, підрозділами ЗСУ, НГУ, Держслужбою України з надзвичайних ситуацій та іншими структурами.

ФОТО: інтернет

QHA