СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

 

Американський розвідувальний безпілотник RQ-4B Global Hawk 25 вересня провів тривалу розвідку біля узбережжя Криму і Краснодарського краю РФ.

Як повідомляють західні авіаційні ресурси, безпілотник наблизився до західної точки Криму.

Протягом більше п'яти годин літальний апарат курсував уздовж південного узбережжя Криму, а також Чорноморського узбережжя Краснодарського краю аж до Сочі, часом наближаючись до узбережжя на відстань до 35 – 40 км в районі Севастополя і російських портів Новоросійська і Туапсе.

Раніше цей дрон шість годин виконував політ вздовж лінії розмежування на Донбасі у контрольованому Україною повітряному просторі, проте декілька разів наближався до російського кордону на відстань 40 – 60 км в районі Бєлгородської, Воронезької та Ростовської областей.

Згідно з відкритими джерелами, RQ-4B Global Hawk, на борту якого розташована камера з високою роздільною здатністю, інфрачервоний сенсор і радар для відстеження рухомих об'єктів, призначений для ведення стратегічної повітряної розвідки на глибину понад 200 км на території противника.

Під час польоту на великих висотах Global Hawk здатний виконувати огляд великих за площею територій, здійснювати розвідку точкових цілей з високою роздільною здатністю і передавати розвідінформацію командуванню у реальному режимі часу через супутниковий канал зв'язку. RQ-4A Global Hawk, що має злітну масу 15 тонн і розмах крила близько 40 метрів, може патрулювати протягом 30 годин на висоті до 18 тис м.

 

Як повідомлялося, 8 березня, стратегічний розвідувальний безпілотник США RQ-4A Global Hawk провів повітряну розвідку поблизу узбережжя окупованого Криму.

Дрон з бортовим номером 10-2043 піднявся з авіабази в Італії, виконавши прольоти на висоті 16 тис метрів від західного краю анексованого півострова вздовж до південного узбережжя.

 

Джерело: Интерфакс

QHA