КИЇВ (QHA) -

Для країн НАТО настав час зняти штучні обмеження в питанні надання Україні летальної зброї.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час виступу на засіданні Комісії Україна-НАТО.

Він наголосив, що «вже перезріла необхідність політичного рішення держав Альянсу про зняття штучних обмежень, надання Україні озброєнь, зокрема і летальних, для оснащення Збройних сил, інших структур сектору безпеки і оборони».

Секретар РНБО зазначив, що Україна готова до подальшого розширення і поглиблення співпраці з НАТО на двосторонній основі. За його словами, мова йде про надання державами НАТО експортних ліцензій на постачання товарів військового призначення в Україну, зокрема і летальної дії. Також він запевнив західних колег у надійності України.

— Україна була і залишається надійним партнером НАТО. Розвиток відносин особливого партнерства посилить нашу загальну безпеку, а майбутнє членство України в Альянсі стане запорукою миру і стабільності у Східній Європі та євроатлантичному просторі в цілому, — підсумував Турчинов.

Нагадаємо, 12 грудня президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет США на 2018 рік, в якому передбачено виділення $ 350 мільйонів для надання військової допомоги Україні у протистоянні агресії Росії.

Як повідомляло QHA, уряд Канади включив Україну до списку країн, в які дозволений експорт зброї.

Джерело: УНІАН

QHA