КИЇВ (QHA) -

У випадку з блокадою ФСБ торгових суден через Керченську протоку НАТО діятиме у тому випадку, якщо їхні кораблі атакують. Про це повідомив командувач Постійної військово-морської групи НАТО (SNMG2) Боудевін Бутс.

— Ми виконуємо військові операції відповідно до наказів командування НАТО. А тут знадобиться політичне рішення Альянсу. Зазначу: ми представляємо оборонну організацію і діятимемо у тому випадку, якщо наші кораблі атакують, — зазначив він.

Керівник Представництва НАТО в Україні Александер Вінніков заявив, що НАТО сподівається на поліпшення відносин з Росією.

— Політика Альянсу щодо Росії залишається такою ж, як в останні роки, поки триває агресія ... дуже важливо розуміти, НАТО не шукає конфліктів і приводів для початку другої холодної війни. НАТО усе ще сподівається на поліпшення відносин з Росією. Ми не можемо повернутися до того рівня відносин, які були раніше, до того часу, поки Росія не зверне з нинішнього помилкового шляху, не почне поважати норми міжнародного права.

Бутс підкреслив, що нарощування військової потужності РФ у Чорному морі після анексії Криму привело до збільшення присутності кораблів НАТО у Чорноморському регіоні.

— Ми спостерігаємо нарощування військової потужності Російської Федерації у Чорному морі й значне посилення військової присутності Росії після незаконної анексії Кримського півострова. І це, власне, призвело до затвердження рішення Варшавського саміту НАТО щодо збільшення нашої присутності у Чорноморському регіоні. Тому, коли запитують, чи є зв'язок між регулярними заходами кораблів НАТО до Чорного моря, можемо сказати ствердно: такий зв'язок є.

QHA повідомляло, що в Одеський порт зайшли кораблі військово-морської групи НАТО №2 (SNMG2), а також кораблі постійної протимінної військово-морської групи НАТО №2 (SNMCMG2).

Нагадаємо, в Одесі 9 липня стартували навчання Sea Breeze-2018 за участю ВМС ЗСУ і військовослужбовців країн НАТО. Вони мали проходити в Одеській, Миколаївській областях і в північно-західній частині Чорного моря до 21 липня.

Джерело: Укрінформ

QHA