КИЇВ (QHA) -

Екс-заступник генерального секретаря НАТО Александр Вершбоу закликав країни НАТО надати Україні статус партнера НАТО з розширеними можливостями (Enhanced Opportunities Partnership), повідомила на своїй сторінці у Facebook депутат Ірина Фриз.

Вона повідомила, Вершбоу переконаний, що запрошення Києва стати партнером з розширеними можливостями став би новим кроком у відносинах НАТО і України.

Такий статус надається тим партнерам, які вносять значний вклад у місії НАТО. До країн належать Австралія, Фінляндія, Грузія, Йорданія і Швеція.

— України немає в цьому списку, хоча, переконаний Вершбоу, Київ відповідає усім критеріям для цього статусу, — написала нардеп.

Одним з аргументів для надання статусу партнера НАТО з розширеними можливостями колишній чиновник НАТО вважає досвід України в протистоянні російській агресії.

— Вебшоу впевнений, що ніхто так добре не знає Росію, як Україна, а також не має такого значного практичного досвіду в протистоянні російським кібернападам, дезінформації та іншим формам "гібридної війни", — повідомляє Фриз.

Тим часом, чинний заступник генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер вважає, що вленство України в НАТО — реалістична мета, але для цього потрібно провести серйозні реформи у сфері оборони і безпеки.

При цьому Геттемюллер зазначила, що є "вакуум безпеки" у Східній Європі, і НАТО робить усе можливе для ґарантування безпеки Східної та Центральної Європи, у тому числі України.

Нагадаємо, вчора міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що з огляду на деструктивну позицію Угорщини щодо євроатлантичної інтеграції України, форма участі України в саміті НАТО усе ще обговорюється з партнерами Києва по Альянсу.

QHA