КИЇВ (QHA) -

Агентство НАТО з підтримки і постачання (АНПП) виступило з пропозицією включити підприємства ОПК України до переліку виробників продукції оборонного призначення, повідомляє прес-служба Укроборонпрому.

— Таким чином, державний концерн «Укроборонпром» може отримати дозвіл на участь у тендерах на поставку товарів і послуг в інтересах країн-членів і партнерів Альянсу у рамках програми «Несистемні брокерські послуги», йдеться у повідомленні.

Представники місії України при НАТО зазначили, що Україна стала першою серед східноєвропейських партнерів НАТО, якій запропонована така можливість, що є свідченням визнання в НАТО можливостей оборонної промисловості нашої держави та поглиблення довіри до неї.

Укробонпром нагадав, що підприємства-учасники Держконцерну активно переходять на міжнародні стандарти роботи — 70% з них вже сертифіковані по ISO 9001 і впроваджується система управління та забезпечення якості AQAP 2000. 40 підприємств-учасників Держконцерну отримали доступ до Головного каталогу НАТО з логістики (NATO Master Catalogue of References for Logistics). Цей інструмент дозволив підприємствам вітчизняного ОПК вийти на міжнародний ринок озброєння та реалізувати програму імпортозаміщення.

Введення роботи з каталогом допомогло Укроборонпрому швидко знайти європейських постачальників на заміну російським.

ФОТО: інтернет

QHA