СТОКГОЛЬМ (QHA) -

Експертами Стокгольмського інституту дослідження проблем світу опублікована доповідь за 2017 рік, в якій зазначається, що вперше за майже два десятиліття Росія скоротила військові витрати на 20%.

Так, військові витрати РФ склали $66,3 млрд, що на 20% менше, ніж у 2016 році. Країна тепер займає четверте місце у світі за кількістю військових витрат, поступаючись США, Китаю і Саудівській Аравії.

— Модернізація російської армії залишається пріоритетом для Росії. Проте, військовий бюджет був обмежений у результаті економічних проблем, з якими країна зіткнулася у 2014 році, — йдеться у повідомленні інституту.

Це перше падіння з часів найтяжчої економічної кризи в Росії 1998 року, коли економіка країни фактично обвалилася.

Окрім того, у 2017 році Саудівська Аравія випередила Росію в рейтингу найбільших світових військових держав, і тепер Росія займає четверте місце.

Така тенденція означає лише одне: Росії необхідно скоротити масштаб військового втручання у Сирії, особливо, якщо у російського істеблішменту є бажання виконати план президента Путіна — збільшити витрати на освіту і охорону здоров'я. Кремль усе більше заклопотаний військовими витратами, які донезмоги роздулися під час важкої економічної кризи.

Раніше QHA повідомляло, що Туреччина збільшила свої витрати на оборону і безпеку. Так, за минулий рік асигнування на потреби армії та силових структур зросли на 12,6%.

Так, за даними Міністерства фінансів Туреччини, у 2017 році з державного бюджету на оборону і безпеку в цілому було виділено 16,7 мільярда доларів.

QHA