КИЇВ (QHA) -

Секретар Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України Олександр Турчинов заявив, що успішними випробуваннями українського ракетного комплексу "Вільха" завершився цілий етап у роботі українських розробників та виробників ракетної техніки, і тепер Україна має нову потужну ракетну зброю.

— Зараз можна з упевненістю сказати, що Україна має нову потужну ракетну зброю, яка стане вагомим аргументом стримування агресора, сказав Турчинов після випробувальних пусків ракет на військовому полігоні в Одеській області.

Турчинов зазначив, що під час випробувань уточнювалися балістичні характеристики, перевірялася високоточна система наведення, ефективність нового твердого ракетного палива і надійність ураження цілі бойовою частиною ракети.

— Також, що дуже важливо, ми перевірили якість нових ракетних корпусів з надміцних сплавів, виготовлених на унікальному технологічному обладнанні, монтаж якого завершився минулого місяця у Державній акціонерній холдинговій компанії "Артем". Під час випробувань ракети потрапили прямо в точку прицілювання. Це унікальний результат, який у черговий раз доводить переваги українських ракет над російськими аналогами, сказав секретар РНБО.

За словами Турчинова, цими випробуваннями завершився цілий етап в роботі українських розробників і виробників ракетної техніки.

— Сьогодні ми зробили ще один важливий крок до зміцнення оборони і безпеки України, підкреслив секретар РНБО.

Раніше в цей день президент України Петро Порошенко повідомив, що у п'ятницю, 22 грудня, український ракетний комплекс "Вільха" пройшов успішні випробування.

Раніше Олександр Турчинов заявив, що слідом за виведенням російських офіцерів зі складу СЦКК можуть активізуватися бойові дій на Донбасі.

За словами Турчинова, Київ не може відкидати, що РФ виводить своїх офіцерів, для того, щоб почати активізацію не просто військових провокацій, а безпосередньо військових дій.

QHA