АМСТЕРДАМ (QHA) -

 

Сьогодні, 4 жовтня, влада Нідерландів заявила, що вислала чотирьох росіян, які намагалися організувати хакерську атаку проти Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) у Гаазі.

За інформацією голландської влади, кібератаку намагалися організувати співробітники ГРУ, серед яких був IT-фахівець. Підозрювані мали при собі дипломатичні паспорти.

ОЗХЗ розслідувало факти застосування хімічної зброї у Сирії, а також отруєння у Великобританії колишнього російського офіцера ФСБ Олександра Литвиненка.

Росіяни орендували автомобіль і вели розвідку быля штаб-квартири ОЗХЗ. Вилучені у підозрюваних ноутбуки використовувалися у Бразилії, Швейцарії та Малайзії.

Британське BBC опублікувало фото росіян.

Російське видання Дождь на своєму Telegram-каналі оприлюднило імена підозрюваних — Олексій Моренець, Євген Серебряков, Олег Сотніков і Олексій Мінін.

 

Як повідомлялося раніше, спецслужби Великобританії і контртерористичний підрозділ британської поліції ідентифікували третього підозрюваного у причетності до отруєння Сергія та Юлії Скрипаль у Солсбері (Великобританія). Він нібито відвідав Солсбері для допомоги в організації замаху на вбивство Скрипалів до того, як інші підозрювані, відомі під іменами Олександр Петров і Руслан Боширов, прибули до Великобританії.

 

Джерело: BBC

QHA