БЕРЛІН (QHA) -

Німеччина не бачить майбутнього Сирії з Башаром Асадом, але вважає важливим на цьому етапі вести з ним перемовини. Про це сьогодні, 16 квітня, заявив на брифінгу в Берліні офіційний представник федерального уряду Штеффен Зайберт.

— Довгострокове вирішення цього конфлікту, на нашу думку, можливе тільки без Асада, — зазначив він.

При цьому, за його словами, потрібно виходити з того, що режим Асада за підтримки РФ та Ірану контролює значну частину території, тому потрібно вести з ним діалог.

Згадавши про операцію США, Великобританії і Франції проти об'єктів у Сирії, Зайберт у черговий раз заявив, що Берлін в політичному плані підтримує цю операцію.

Нагадаємо, щонайменше, 150 людей загинуло у місті Дума в сирійській провінції Східна Гута через отруєння токсичним газом. У результаті хімічної атаки постраждали понад 1000 осіб. Причиною отруєння називають газ зарин, який був у бочковій бомбі, скинутої з гелікоптера.

Раніше генсек ООН Антоніу Гутерреш у зв'язку із ескалацією ситуації в Сирії заявив, що "холодна війна" повернулася, але старі механізми стримування на неї більше не діють. При цьому Гутерреш вказав на небезпеку ситуації, що складається на Близькому Сході.

Відзначимо, представниця США при Організації Об'єднаних Націй Ніккі Хейлі під час засідання Радбезу ООН заявила, що сирійські урядові війська застосовували хімічну зброю не менше 50 разів під час збройного конфлікту в країні, який триває з 2011 року.

Джерело: Укрінформ

QHA