КИЇВ (QHA) -

Вісімнадцять осіб, включених до списків на обмін полоненими, категорично відмовляються, щоб їх передавали на територію, непідконтрольну Україні.

Про це заявила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська в ефірі одного з телеканалів, пише УНІАН.

Омбудсмен розповіла, що процес обміну полоненими в рамках Мінського процесу наразі перебуває на етапі уточнення списків на обмін.

Разом з тим вона зазначила, що 18 осіб, які були включені до списків обміну, «категорично відмовляються бути передані на територію, непідконтрольну українському уряду».

Лутковська додала, що з боку так званих «ЛНР/ДНР» до списків були включені особи, які жодним чином не причетні до подій на Сході України:

— Наприклад, є людина, яка вчинила злочин на території Київської області. Чому вона має бути передана в рамках цього обміну?

Вона зазначила, що представники так званої «ДНР» погодилися з її позицією, а бойовики «ЛНР» ще працюють і не готові уточнити списки.

Разом з тим Лутковська заявила, що зараз точна кількість українських бранців, які перебувають у терористів, невідома, оскільки можна говорити лише про підтверджений ними перелік полонених. Таких зараз 70 осіб, «обіцяють підтвердити ще кількох, але ми запитуємо значно більше — 137 осіб, які, за нашою інформацією, перебувають на непідконтрольній території».

Омбудсмен також додала, що формування обмінних списків істотно ускладнене тим, що українська сторона не має доступу до непідконтрольних територій, щоб дізнатися, скільки саме там перебуває полонених українців.

Однак вона сподівається на допомогу в цьому питанні з боку координатора гуманітарної підгрупи у рамках Тристоронньої контактної групи Тоні Фріша, «який повинен відвідати Донецьк і Луганськ і принести додаткову інформацію».

Ми також готові йому відкрити слідчі ізолятори, але на паритетних умовах конфіденційне спілкування з полоненими. Але якщо його будуть в Донецьку або Макіївці супроводжувати автоматники, то про яку паритетність можна говорити?

Як повідомляло QHA, на засіданні Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі 2 серпня українська сторона назвала неприпустимим застосування тортур до незаконно утримуваних бойовиками громадян України.

ФОТО: інтернет

QHA