ЛУГАНСЬК (QHA) -

Ручна граната, яку бойовики розмістили неподалік від зруйнованого мосту у Станиці Луганській, вилучена та більше не становить загрози для пішоходів. Про це йдеться у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

За день до цього місія повідомляла, що поблизу позиції збройних формувань у 4-5 м на південь від зруйнованої частини мосту в Станиці Луганській патруль СММ вперше побачив ручну гранату (із вставленим запалом, чека якого була видна), прикріплену до краю паркану на рівні колін.

— Поблизу позиції збройних формувань у Станиці Луганській команда СММ вперше бачила ручну гранату, прикріплену до паркану вздовж проходу, використовуваного пішоходами, на південній стороні мосту. На іншій стороні проходу, навпроти гранати, спостерігачі бачили провід і скобу, прикріплені до стінки з автомобільних шин, повідомляла місія.

За оцінкою СММ, довжина проводу дозволяла перекинути його через паркан і приєднати до гранати, зробивши можливим її використання як міни-пастки.

Як повідомляло QHA, 25 червня цього року СММ ОБСЄ відкрила нову передову патрульну базу (ППБ) у Попасній Луганської області. У той же час наміри СММ відкрити нові ППБ на непідконтрольній уряду території наштовхуються на опір з боку бойовиків, які не надають місії необхідних гарантій безпеки. Тому плани відкриття баз у Докучаєвську, Новоазовську, Амвросіївці, Антрациті, Краснодоні вже не один рік залишаються лише планами.

Довідка. Станом на 15 серпня 2017 року у підконтрольних уряду районах працюють 7 ППБ СММ ОБСЄ: в Попасній, Волновасі, Покровську (колишньому Червоноармійську) і Світлодарську Донецької області, а також у Новоайдарі, Станиці Луганській і Щастя Луганської області (дві останні були тимчасово переміщені). Крім того, три ППБ місії діють у непідконтрольних уряду районах, а саме в Кадіївці (колишньому Стаханові) Луганської області, Горлівці та Дебальцевому Донецької області.

ФОТО: інтернет

QHA