СТАНИЦЯ ЛУГАНСЬКА (QHA) -

Співробітники СММ ОБСЄ за допомогою камери зафіксували в ніч з 9 на 10 травня у Станиці Луганській кілька вибухів — випущених снарядів гранатомета і вогнемета з території, контрольованої бойовиками. Про це стверджується у звіті СММ ОБСЄ.

Так, два вибухи були розпізнані як гранатометні постріли, ще один — як удар автоматичного гранатомета «Раунд», і ще кілька розпізнані не були. Всі постріли були здійснені менш ніж в одному кілометрі від цілей і з території, контрольованої проросійськими терористами (південь і південний захід).

Камера також записала один постріл з гармати (БМП-2, 30 мм) на відстані 0,8 км на південний схід (також контрольована бойовиками територія).

Далі камера записала 14 вибухів (чотири з них розпізнані як постріли автоматичного гранатомета), один снаряд, випущений з півдня на північ (реактивний вогнемет «Джміль», снаряд » 93 мм), 14 черг з кулеметів і 51 постріл з гармат БМП-2. СММ зафіксувала ці обстріли як порушення на лінії розмежування (територія, на південь від Станиці Луганської, контрольованої бойовиками так званої «ЛНР». Вогнемет «Джміль» виробляється в Росії і перебуває виключно на озброєнні російської армії, або проросійських збройних формувань, — ред.).

Нагадаємо, як повідомляло QHA, СММ ОБСЄ неодноразово фіксувала на окупованому Донбасі озброєння, яке використовується виключно російськими збройними силами: систему глушіння Р-330 «Житель», важку вогнеметного систему «Буратіно», переносний вогнемет «Джміль», переносний РСЗВ «Град-П », безпілотник «Орлан-10». Однак і РФ, і сепаратисти продовжують заперечувати наявність російського озброєння на Донбасі.

ФОТО: інтернет

QHA