КИЇВ (QHA) -

Обстріл житлового мікрорайону Маріуполя "Східний" 24 січня 2015 року, в результаті якого загинуло 29 осіб і ще 92 були поранені, вчинили кадрові військовослужбовці російської армії. Про це сьогодні, 7 травня, заявив глава СБУ Василь Грицак.

— Було встановлено і задокументовано, що цей злочин скоїли кадрові російські військовослужбовці. Цей теракт здійснили двоє штатних ракетних дивізіони Збройних сил РФ, — зазначив чиновник.

За його словами, з території Росії операцією безпосередньо керував начальник ракетних військ і артилерії Південного військового округу ЗС РФ генерал-майор Степан Ярощук. У Донецьку обстрілом керував полковник ЗС РФ Олександр Цаплюк з позивним "Горець". Координацію дій російських реактивних дивізіонів здійснював підполковник ЗС РФ Максим Власов з позивним "Югра".

Правоохоронці встановили, що участь в обстрілі брали такі військові формування РФ: 200-а Печенізька окрема мотострілецька бригада і 2-а Гвардійська Таманська мотострілкова дивізія (колишня 5-а окрема Гвардійська Таманська мотострілецька бригада).

Нагадаємо, 24 січня 2015 року з боку територій, контрольованих бойовиками "ДНР", був здійснений обстріл східних районів Маріуполя. У результаті акту агресії окупантів загинуло 29 осіб. Ще деякі люди померли вже після обстрілу в результаті шоку.

QHA