КИЇВ (QHA) -

Українські правозахисники опублікували відео про те, як змінилося життя на Донбасі після початку операції Об'єднаних сил (ООС) і ухвалення закону «Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях».

За інформацією правозахисників, більшість жителів Донбасу не зовсім чітко розуміють цілі ООС. Вони лише зазначають, що бажають миру і завершення бойових дій.

Так, жителі сходу України не хочуть бачити жертв серед цивільного населення і руйнування інфраструктури. Наприклад, в Авдіївці відзначають, що не бачать ніякої різниці між ООС і АТО.

Учасник проукраїнських мітингів у 2014 році Володимир Єлець розповів, що люди в Торецьку, наприклад, думають, що тепер військові можуть увійти до їхніх квартир, відвезти їх в поліцію і забрати телефон.

— Нічого іншого в цьому документі люди не побачили, — сказав він.

Про те, що новий формат боротьби з тероризмом навряди чи приведе до реінтеграції Донбасу, заявив і аналітик Кальміуської групи Віталій Сизов. За його словами, так думають місцеві жителі.

— Люди не дуже вірять, що якийсь закон допоможе реінтегрувати Донбас. Жителі цих регіонів вважають, що необхідно піднімати рівень життя, і таким чином досягти реінтеграції, — коментує він.

Нагадаємо, раніше заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрій Гримчак зазначив, що Україна розглядає три варіанти деокупації окремих районів Донецької та Луганської областей.

QHA