КИЇВ (QHA) -

У селищі Ясенівське неподалік окупованого Луганська п’яний бойовик терористичного угруповання «ЛНР» погрожував гранатою жінці та її малолітнім дітям. За декілька хвилин після того, як дітей вивели із зони ураження, граната в його руках вибухнула і сам він загинув.

Про цей випадок Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ в Україні розповіла двадцятип’ятирічна жінка — мати цих двох дітей.

— 30-річний чоловік у стані сп'яніння сидів на присадибній ділянці її будинку і почав погрожувати ручною гранатою їй та її дітям (хлопчику і дівчинці, віком 3 і 5 років відповідно). За словами співрозмовниці, коли вона разом із дітьми залишала присадибну ділянку, вона почула вибух, а коли повернулася, побачила, що чоловік помер, — повідомляється у звіті СММ.

Патруль СММ також побачив осколкові пошкодження на зовнішній стіні будинку і на металевому паркані присадибної ділянки. Літня матір загиблого чоловіка і його двоюрідний брат, які живуть в сусідніх будинках, повідомили, що їхній родич «був залучений до діяльності військового типу», тобто був бойовиком терористичного угруповання «ЛНР».

СММ ОБСЄ також повідомляє про те, як танк російських окупаційних військ під час стрільб на полігоні влучив у житловий будинок розташованого неподалік селища Мала Юр’ївка. За інформацією 70-річної місцевої мешканки, снаряд влучив у будинок ще 19 липня, однак від обстрілу ніхто не постраждав.

Місія відзначає, що селище розташоване між двома полігонами російських окупаційних військ, один з яких знаходиться поблизу селища Бугаївка, а другий — поблизу селища Мирне (обидва — на південний захід від окупованого Луганська). У звіті не уточнюється, з якого саме полігону танкісти обстріляли село, однак відзначається, що в цьому районі СММ нещодавно побачила майже 40 танків. СММ також бачила танки на вогневих позиціях і проведення військових навчань зі стрільбами в цьому районі.

— На головній вулиці населеного пункту (Мала Юр’ївка) спостерігачі бачили одноповерховий будинок, в якому були вибиті два східні вікна і провалився дах, а також декілька фрагментів дерев'яних балок за 3 метри на захід від будинку. За оцінкою СММ, пошкодження виникли у результаті влучення танкового снаряда, однак напрямок вогню встановити не вдалося. Будинок розташований у районі між полігонами поблизу н. п. Бугаївка (непідконтрольний уряду, 37 км на південний захід від Луганська) і н. п. Мирне (непідконтрольний уряду, 28 км на південний захід від Луганська), де команда Місії нещодавно зафіксувала сукупно близько 40 танків.

Раніше СММ ОБСЄ повідомляла, що бойовики на окупованій Луганщині й Донеччині, побоюючись витоку небажаної інформації, всіляко обмежують місцевих жителів, особливо працівників лікарень і шкіл, від спілкування з міжнародними спостерігачами. Так, нещодавно медперсонал лікарні у Горлівці (ОРДО) відмовився надавати СММ інформацію про жертви серед цивільного населення, стверджуючи, що для цього необхідний письмовий дозвіл від конкретного керівника збройних формувань. А в селищі Олександрівка (ОРЛО) жінка, яка відрекомендувалася представником громади, сказала, що вона не може надавати інформацію Місії без дозволу від керівників збройних формувань. Раніше жінка у Голубівці сказала, що не може надати спостерігачам додаткову інформацію про ймовірний обстріл школи у Донецькому без дозволу члена «ДНР».

QHA