КИЇВ (QHA) -

Рівень освітленості в анексованому Криму за останні чотири роки впав на 20% і підвищився лише на російських військових базах, заявив заступник міністра з питань окупованих територій України Юрій Гримчак.

За його словами, це свідчить про те, що російські окупанти не зацікавлені у розвитку туризму і промислового виробництва на окупованому півострові.

— Крим мілітаризується, це правда. Ми відстежуємо рівень освітленості в Криму. За останні чотири роки він впав на 20%. Це свідчить про те, що туризм і промислове виробництво не розвиваються. Рівень освітленості підвищився лише на російських військових базах. Ми фіксуємо, що туди заходять і облаштовуються війська.

Російську мілітаризацію українського півострова Гримчак вважає «логікою 19 століття», оскільки сучасна зброя дозволяє прострілювати Чорне море "від берега до берега". За словами чиновника, один американський есмінець може потопити увесь Чорноморський флот Росії.

— Слова, що Крим виконує роль "непотоплюваного авіаносця", як стверджують росіяни, — дурниці. Думаю, есмінець США, який зайшов у Чорне море, може самостійно потопити увесь Чорноморський флот Росії.

Раніше народний депутат Дмитро Тимчук заявив, що багато хто і в Україні, і на Заході сприймають Крим не як наростаючу військову загрозу, а як «окупований пляж».

За його словами, інформація про кількість туристів і стан курортів «забиває» головну позицію — про кількість військових навчань на півострові й нарощуванні військового угруповання Росії в Криму, на Азовському морі, і в цілому в сфері відповідальності Південного військового округу РФ.

Окупований Крим все більше втягується в обслуговування російських військових авантюр не тільки на Донбасі, але й у Сирії, підкреслив Тимчук.

Джерело: Факти.ua

QHA