ВАРШАВА (QHA) -

Парламентська асамблея НАТО закликала керівництво Північноатлантичного альянсу "підтримати надії" України та Грузії на вступ до військово-політичного блоку, йдеться у підсумковій декларації весняної сесії асамблеї.

У заяві також міститься заклик до країн військово-політичного блоку надати Боснії і Герцеговині план реформ з підготовки до членства в НАТО.

Засідання асамблеї проводилося у Варшаві, парламентарії закликали лідерів НАТО продемонструвати свою єдність на саміті у липні й показати, що організація залишається надійною перед обличчям загроз безпеки. Члени асамблеї назвали ключовими загрозами для організації агресивну політику Росії та міжнародний тероризм.

Парламентарії вважають за необхідне дотримуватися двостороннього підходу у відносинах з РФ, який полягає, з одного боку, у протидії зусиллям Москви, спрямованим на дестабілізацію в країнах, які є союзниками і сусідами НАТО, а з іншого — у відкритості до конструктивного діалогу.

Тим часом, як повідомляло QHA, Угорщина виступає проти вступу України в НАТО. Як заявив угорський міністр закордонних справ Петер Сіярто, Будапешт може змінити свою позицію, якщо Україна "відновить у правах угорців, які живуть на Закарпатті".

QHA