ВАШИНГТОН -

Представник Міжнародної коаліції з боротьби з терористичною організацією ІДІЛ, полковник ЗС США Джон Доріан заявив, що процес передачі озброєння членам забороненої в Туреччині Робочої партії Курдистану (PKK) вже почався.

— Трамп наділив повноваженнями Пентагон. Зусилля в цьому напрямі будуть продовжені, — зазначив полковник.

Коментуючи розпорядження президента США Дональда Трампа про передачу Пентагоном озброєння загонам сирійських демократичних сил, керованих терористами сирійського крила РКК (PYD), Доріан вказав, що передана зброя вже в Сирії і залишиться в арсеналі бойовиків після завершення операцій проти ІДІЛ.

При цьому полковник зазначив, що види і обсяги зброї, що передаються США, залежать від конкретної місії в операції зі звільнення сирійського міста Ракки.

Зокрема, у бойовиків сирійських демократичних сил будуть види зброї, здатні знищувати заміновані автомобілі терористів ІДІЛ.

Президент США Дональд Трамп 9 травня схвалив постачання зброї курдським бійцям, які б'ються з угрупованням «Ісламська держава» у Сирії, повідомив Пентагон.

Курдські угруповання отримають зброю і боєприпаси, щоб брати участь у боях за звільнення Ракки від бойовиків «Ісламської держави».

Сирійські демократичні сили, до складу яких входять курдські та арабські сили, вже отримують підтримку з боку елітних військових підрозділів США і очолюваної США коаліції, що завдає авіаударів по силам ІДІЛ.

Туреччина ж вважає курдських повстанців терористами.

Джерело: АА

QHA