МАГАС (QHA) -

 

Сьогодні, 26 вересня, до столиці Інгушетії (автономна республіка у складі РФ) міста Магас введено колону з підрозділами Росгвардії.

Як повідомляється, війська введені у зв'язку із запланованою масштабною акцією протесту через передачу сусідній Чечні частини території Сунженського району республіки.

Жителі Інгушетії вкрай негативно сприйняли цю звістку, вимагаючи пояснень від влади. На території всієї кавказької республіки відбуваються хвилювання і затримання.

Також з'явилися повідомлення про перекриття дороги у Магас і відключення інтернету на більшій частині республіки.

У Магасі також посилили пости поліції, а на вулицях чергують додаткові наряди МВС.

Влада звернулася до жителів із закликом не виходити на мітинг у Магасі.

Слід зазначити, конфлікт розпочався наприкінці серпня, коли в районі адміністративного кордону з Чечнею з'явилася будівельна техніка. Громадська організація «Опора Інгушетії» повідомила про роботи, розпочаті чеченськими будівельниками під охороною чеченських силовиків, і про спробу встановити пост ДПС МВС у Чечні в районі прикордонного інгушського села Аршти.

У квітні 2013 року в цьому селі сталася сутичка між інгушськими і чеченськими силовиками, шестеро інгушських поліцейських дістали поранення.

 

Раніше повідомлялося, що двом росіянам, які взяли участь в акції проти підвищення пенсійного віку в Москві, пред'явлено обвинувачення у нападі на поліцейських.

У РФ 9 вересня, під час мітингів проти пенсійної реформи, затримали 1018 осіб. Найбільше затриманих було у Санкт-Петербурзі і Єкатеринбурзі (452 ​​і 183 особи відповідно).

 

Джерело: Кавказский Узел

QHA