АНКАРА -

Після спроби військового перевороту, організованого в Турецькій Республіці 15 липня 2016 року терористичною організацією Фетхуллаха Ґюлена (FETÖ), Вища військова рада Туреччини здійснила важливі структурні зміни в багатьох областях. Про це повідомляє агентство «Анадолу» з посиланням на джерела в Міноборони країни.

Зокрема, ці зміни торкнулися набору персоналу в Збройних сил Туреччини, посадових повноважень співробітників Міноборони і Генштабу ЗС Туреччини і багато чого іншого.

База ВПС Туреччини «Акинджі» у 35 кілометрах від Анкари, яка служила штабом для путчистів, була закрита і перейменована.

Після спроби військового перевороту були прийняті нормативні акти, метою яких є забезпечення демократичного контролю над ЗС Туреччини і концентрація уваги збройних сил на посиленні боєздатності.

Крім того, метою таких нормативних актів було забезпечення балансу між збройними силами і громадянським населенням, формування культури взаємодії між ними.

Управління сухопутними військами, ВМС і ВПС були передані під командування Міноборони. Повноваження співробітників Генштабу ЗС Туреччини були обмежені підготовкою та навчанням збройних сил, розвідкою і спеціальними операціями.

Завдяки змінам у силових структурах Туреччини глава держави і прем'єр-міністр країни відтепер можуть отримувати достовірну інформацію від командувачів армією, безпосередньо давати їм накази, які будуть виконуватися без дозволу будь-яких інших структур.

Відтепер набір персоналу до військових училищ і ЗС Туреччини замість командувачів силами армії буде здійснювати Міноборони. Призначення на офіцерські посади будуть відбуватися лише за погодженням із Міністром національної оборони.

Військово-промисловими операціями і процесом навчання у військових училищах також керуватиме Міністерство національної оборони.

Джерело і фото: АА

QHA