КИЇВ (QHA) -

Групу вищих офіцерів — керівників одеського 46 Об’єднаного центру забезпечення позбавили військових звань і привілеїв за результатами перевірки, яка виявила на ввірених їм складах нестачу палива у розмірі 206 тонн.

Про це повідомив міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак під час заяви для ЗМІ, інформує Міноборони.

За словами Полторака, він ухвалив рішення і видано відповідний наказ Міністерства оборони України про накладення дисциплінарних стягнень на винних військових посадових осіб: полковника Євгена Короля, підполковника Андрія Мосунова, підполковника Дмитра Ізваріна, майора Олександра Ляляєва, полковника Руслана Кубаля.

Міністр оборони назвав «зрадою інтересів ЗСУ» крадіжки військового майна в умовах фактичної війни.

— Недбале ставлення керівництва службових осіб тилу Збройних Сил України, Центрального управління забезпечення пально-мастильними матеріалами Збройних Сил України Тилу Збройних Сил України, підпорядкованого йому 46 Об’єднаного центру забезпечення розцінюю як зраду інтересам Збройних Сил України під час дії особливого періоду.

Згідно наказу Міністра оборони, двох офіцерів позбавлено військового звання і всіх привілеїв, одного — звільнено з військової служби через невідповідність і двох — понижено у посаді із переведенням до інших підрозділів.

Так, начальник 46 Об’єднаного центру забезпечення полковника Євген Король і начальник складу пального і мастильних матеріалів 46 ОЦЗ підполковник Андрій Мосунов позбавлені військового звання, а також усіх звань офіцерського складу, права на вихідну допомогу, права на пенсійне забезпечення військовослужбовця, права користуватися медичними закладами Міністерства оборони.

Старший офіцер відділу забезпечення пальними і мастильними матеріалами управління забезпечення пальним і мастильними матеріалами Центрального управління забезпечення пально-мастильними матеріалами Збройних Сил України Тилу підполковник Дмитро Ізварін звільнений з військової служби за службової невідповідності, а також позбавлений права на отримання вихідної допомоги під час звільнення і права перебувати на квартирному обліку для отримання житла.

Начальник відділу зберігання пального і пально-мастильних матеріалів складу пального і мастильних матеріалів 46 ОЦЗ майор Олександр Ляляєв понижений у посаді і буде призначений на нижчу посаду до іншої військової частини.

Начальник Центрального управління забезпечення ПММ тилу Збройних Сил України полковник Руслан Кубаль понижений у посаді й буде призначений на нижчу посаду в органах військового управління.

Степан Полторак зокрема зауважив, що покараний і один з офіцерів центрального управління забезпезпечення ПММ Дмитро Ізварін, який під час попередньої перевірки з незрозумілих причин "не побачив" величезну нестачу.

— Саме підполковник Ізварін за день до того як направив комісію на чолі з полковником Дмитром Марченко, був на цій базі, де здійснював перевірку формально, й не побачив там нестачу 206 тонн пального. Він був або у змові з керівництвом цієї бази, або непрофесійно виконував свої професіональні обов’язки, — зазначив Степан Полторак.

Степан Полтора також повідомив, що передав усі результати перевірок Військовому прокурору для вжиття відповідних правових рішень і подальшого притягнення до відповідальності винних посадових осіб

— У подальшому моя позиція буде незмінною — усі, хто створює передумови до крадіжок, усі, хто не виконує свої функціональні обов’язки, і потім, після цього, страждає особовий склад — будуть притягнуті до жорсткої відповідальності тими правами, які у мене є — накладання дисциплінарного стягнення на цих посадових осіб. Я б дуже хотів, щоб на це правоохоронні органи відреагували відповідно, — підкреслив міністр.

Нагадаємо, комісія Міноборони на чолі з полковником Дмитром Марченком розпочала перевірку на одеському ОЦЗ 13 липня. Як повідомляв у своєму Facebook радник міністра оборони Юрій Бірюков (на фото з його ФБ — сховища 46-го одеського ОЦЗ), полковник Євген Король, а також його заступники у день приїзду комісії з Києва пішли на лікарняний, а згодом зв'язок із Королем був узагалі втрачений. Комісія виявила нестачу понад 200 тонн високоякісного дизпалива, а також журналів видачі палива і журналів контрольних замірів у сховищах.

Зважаючи на ухилення керівництва центру від спілкування з Комісією і виявлення значної нестачі палива, 16 липня до ОЦЗ приїхав міністр оборони Степан Полторак. Вже 20 липня Степан Полторак особисто передав Головному військовому прокурору Анатолію Матіосу матеріали перевірки, згідно яких було виявлено нестачу наступних видів ПММ: дизельного палива АРК-Євро 5- ВО — 200,620 кг; дизельного палива Л-Євро 5 ВО — 1874 кг; дизельного палива зимового З-02-25 — 1426 кг; автомобільного бензину А 92-Євро5-Е5 — 2457 кг.

QHA