КИЇВ (QHA) -

Біля кордонів України знаходиться приблизно 80 тисяч чоловік особового складу російсько-терористичних військ, заявив в інтерв'ю одному з українських видань міністр оборони України Степан Полторак.

За його словами, РФ також сформувала два терористичних армійські корпуси у Донецькій і Луганській областях.

— Там (біля кордону з Україною) приблизно 80 тис особового складу, 900 танків, понад 1000 артилерійських систем, більше 400 установок залпового вогню. В "Л/ДНР" базуються два армійських підрозділи, сформовані з використанням російської техніки, матеріального і людського ресурсів. Вони підпорядковуються 8-й армії Південного військового округу РФ, — сказав він.

Полторак заявив, що терористичні підрозділи беруть участь в комплексній програмі підготовки російських збройних сил і практично є частиною ЗС РФ.

— Відбувається постійна ротація офіцерів регулярних військ РФ і, наприклад, один з командирів, який формував конкретний корпус, сьогодні очолює восьму армію РФ. На сьогодні переважна більшість офіцерів — від командувача взводом до командувача корпусом — це офіцери російських ЗС. Левова частка з них, у нас є інформація, незважаючи на те, що вони змінюють свої прізвища, коли приїжджають у Донецьк і Луганськ, — зазначив він.

Разом з тим в терористичних угрупованнях на сьогодні кількість місцевих жителів становить приблизно 60%.

Раніше президент Петро Порошенко заявив, що на Донбасі присутні 50 тисяч російських найманців.

Джерело: Обозреватель

QHA