КИЇВ (QHA) -

Від початку 2018 року понад 11 тисяч офіцерів і контрактників звільнилися зі Збройних сил України. Про це повідомляється у листі Міністра оборони України Степана Полторака до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Полторак зазначив, що причиною звільнення стали низькі зарплати.

За словами глави Міноборони, до кінця року можуть звільнитися ще близько 18 тисяч військовослужбовців.

У листі Полторака повідомляється, що на початку 2016 року мінімальна зарплата військових становила 7 тисяч гривень. На той момент це було 1,6 від середньої зарплати в Україні. Внаслідок підвищення соціальних стандартів після 1 січня 2017 року зарплата військових склала 0,89 від середньої зарплати.

У зв'язку з цим, Полторак запропонував Гройсману збільшити мінімальне грошове забезпечення для військових з 1 жовтня 2018 року. Так, рядовому складу пропонується підвищити зарплату до 9 тисяч гривень, а офіцерському — до 15,3 тисяч гривень.

QHA повідомляло, що Степан Полторак позбавив військових звань і привілеїв групу військових офіцерів. Причина — перевірка, під час якої виявили недолік палива на складах, де служили військові. За словами глави Міноборони, це «зрада інтересів ЗСУ» крадіжки військового майна в умовах війни.

Джерело: ukrmilitary.com

QHA