КИЇВ (QHA) -

Російські окупаційні війська змінили характер обстрілів у районі селища Південне, яке Об’єднані сили нещодавно взяли під контроль: окупанти практично припинили обстрілювати позиції українських військ і почали прицільні обстріли житлових будинків, де проживають цивільні мешканці.

Про це повідомив представник прес-центру Об'єднаних сил підполковник Віктор Шубец на щоденному брифінгу.

У штабі ООС вважають, що такі дії спрямовані на залякування мирних жителів. Віктор Шубец додав, що обстріли цивільних не залишаються безкарними — військові Об’єднаних сил вчасно виявляють вогневі засоби противника і придушують їх вогнем.

— Щодо ситуації навколо селища Південне (Чигирі), що на околицях Горлівки. Противник змінив тактику і останнім часом вдається до систематичних обстрілів цього населеного пункту з великокаліберних кулеметів та мінометів. Основною метою ворога є знищення житлових будинків і залякування місцевих жителів. Вогонь по захисникам Південного майже не ведеться.

У 24-й Окремій механізованій бригаді імені короля Данила, яка обороняє Південне, також наголошують, що позиції Об’єднаних сил розташовані поза межами селища.

Варто також зазначити, що у сепаратистських інтернет-ЗМІ поширюється інформація про начебто критичну гуманітарну і соціальну ситуацію у Південному. Однак, у 24-й бригаді підкреслюють, що така інформація не відповідає дійсності, українські військові надають громадянам усю необхідну допомогу.

На ФБ-сторінці бригади також нагадується, що 21 травня окупанти обстріляли Південне, унаслідок чого постраждало 7 приватних будинків: в будинках пошкоджені вікна, дахи, пробита стіна, вибиті шибки, є прильоти на проїжджу частину дороги, пошкоджено лінію газо- та електропостачання (фото Донецької ВЦА). За фактом обстрілу порушено кримінальне провадження за ч. 1 ст.258 «Терористичний акт» Кримінального кодексу України.

Військовослужбовці Об'єднаних сил у першій половині травня взяли під контроль селище Південне (колишнє Чигирі, західна околиця окупованої Горлівки (ОРДО).

У Міністерстві оборони України відзначають, що російські окупаційні війська системно намагаються витіснити українське військо з цього району. 

QHA