КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко дав доручення керівництву ЗСУ вжити заходів у зв'язку із незаконними зупинками і оглядами українських та іноземних суден, які прямують в порти Азовського моря з боку російських військових. Про це президент України Петро Порошенко заявив під час ефіру на одному з українських телеканалів.

За словами президента, Україна зміцнюватиме захист з моря. Порошенко пообіцяв, що влада країни вживатиме необхідних заходів, щоб припинити російські провокації в акваторії Азовського моря.

— Сьогодні я дав відповідні накази міністру оборони, начальнику Генерального штабу, командувачу Військово-морських сил України, щоб ми вжили необхідних заходів, щоб припинити ці порушення закону і зупинити російські провокації під час проходження української Керченської затоки, — повідомив Порошенко.

Він зазначив, що Київ не буде миритися з незаконним захопленням українських та іноземних кораблів, які рухаються в напрямку українських портів, у тому числі — до Маріуполя. На думку Порошенка, мета подібних незаконних дій Російської Федерації — зупинити гірничо-металургійний комплекс, який працює на Донбасі.

Як писало QHA, виступаючи перед учасниками багатонаціональних міжнародних навчань Sea Breeze – 2018, Петро Порошенко заявив, що огляд і блокування росіянами входження кораблів до українських портів на Азові може свідчити про їхні наміри здійснити військові атаки на Маріуполь. За словами українського глави, Росія значно посилила морське угруповання в Азовському морі.

QHA