КИЇВ (QHA) -

Програма створення АН-132D змогла реалізуватися завдяки контракту з Королівством Саудівської Аравії та в тісній співпраці з Науково-технічним Центром ім. Короля Аблазіза і компанією «Taqnia Aeronautics Co.», повідомляє кореспондент QHA.

Також до проекту були залучені підприємства авіаційної промисловості всього світу.

Під час урочистої церемонії з промовою виступив президент України Петро Порошенко, який сказав, що в світі дуже мало країн можуть похвалитися створенням нових сучасних літаків, а Україні це вдається.

— Дуже мало країн у світі може відзначати таке свято, як запуск нової моделі літака. І я вітаю антонівців, всіх українців і наших партнерів із цим святом. Цей літак продовжує знамениту лінію наших українських авіатранспортников, серед яких відомі на весь світ «Антей», «Руслан» і «Мрія». І дуже символічно, що ця подія відбувається в рік святкування 110-річчя засновника нашого підприємства Олега Антонова і 85 років від дня народження іншого керівника підприємства — авіаконструктора Петра Балабуєва, — сказав глава держави.

Продовжуючи свою промову, президент зазначив, що ще одна особливість створення літака АН-132D — те, що це загальний міжнародний проект. Він подякував партнерам і замовникам із Королівства Саудівської Аравії за повномасштабну участь у його реалізації. І зазначив, що цей проект повинен стати першим серед багатьох спільних бізнес-проектів між двома країнами.

— Дуже важливо, що в умовах російської агресії проти нашої держави, і в умовах, де елементом гібридної війни стало повне закриття російських ринків — антонівці та український уряд знаходять нові перспективні ринки для українських виробників. І співпраця з Саудівською Аравією допоможе розвивати авіаційну галузь в Україні, — додав Петро Порошенко.

За його словами, антонівці як авіабудівники створюють нові літаки з характеристиками короткого зльоту і посадки, які зможуть працювати в дуже важких умовах і доведуть свою здатність ефективно і надійно працювати по всьому світу.

— Вперше до виконання створення багатоцільового транспортного літака залучено таку кількість провідних компаній із світової авіаційної галузі. Спасибі нашим партнерам із Канади, Великобританії, США, Німеччини, Франції та інших країн, які допомагають нам і беруть безпосередню участь у створенні цього нового конкурентоспроможного літака. Ми впевнені, що у цього літака велике майбутнє. Ми впевнені, що він має ринок збуту на 260-290 літаків до 2035 року, — подякував президент міжнародним партнерам.

У ДП «Антонов» літак-демостратор АН-32D, якого провезли з диму на причепі, був представлений для журналістів і гостей. Аероплан був розроблений і побудований у рекордно короткий термін — за півроку.

QHA