КИЇВ (QHA) -

За роки незалежності України в операціях у різних країнах світу загинуло понад 30 українських миротворців ООН. Про це йдеться у зверненні президента України Петра Порошенка з нагоди Міжнародного дня учасників операцій ООН з підтримання міжнародного миру і безпеки, опублікованому на сайті глави держави.

— Завдяки своєму професіоналізму і мужності військовослужбовці Збройних сил, інших військових формувань та правоохоронних органів України отримали визнання і повагу в багатьох країнах світу. Більше 30 з них віддали життя, виконуючи миротворчу місію і захищаючи цілі та принципи ООН. У цей день ми віддаємо данину поваги їхній безцінній жертві, — йдеться у зверненні.

Глава держави зазначив, що Україна стала частиною зусиль ООН з підтримання миру і безпеки з перших років незалежності країни.

Нагадаємо, спеціальний представник Держдепартаменту США у справах України Курт Волкер заявив, що миротворці ООН на Донбасі мають гарантувати безпеку і взяти під свій контроль кордон між Україною і Росією. Він зазначив, що на Донбасі зараз триває військова операція, і миротворчі сили ООН замінять російських військових у регіоні.

QHA