КИЇВ (QHA) -

Президент України Петро Порошенко заявив, що потрібно позбутися продиктованих Кремлем призабутих конституційних основ для тимчасового перебування російського флоту на території України.

Про це глава держави написав на своїй сторінці у Facebook.

Йдеться про пункт 14 перехідних положень Конституції, де повідомляється, що "використання існуючих військових баз на території України для тимчасового перебування іноземних військових формувань можливе на умовах оренди у порядку, визначеному міжнародними договорами України, ратифікованими Верховною Радою України". На цих підставах у Криму перебував російський Чорноморський флот, хоча стаття 17 Основного закону вказує: "На території України не допускається розміщення іноземних військових баз".

За словами Президента, у нього є своя відповідь і пропозиція на це.

— Треба також позбутися продиктованих Кремлем призабутих конституційних основ для тимчасового перебування російського флоту на нашій території. У мене є своя відповідь і пропозиція на це, — написав глава держави.

Порошенко також повідомив, що підготував зміни до Конституції щодо флоту РФ і амбіцій членства у ЄС і НАТО. Він пообіцяв подати підготовлені зміни до Верховної Ради восени цього року.

— Зміни до Конституції в частині закріплення наших амбіцій про вступ України до Європейського Союзу і НАТО давно назріли. Мною підготовлено поправки до Основного Закону, які подам на розгляд українського парламенту з початком нового політичного сезону, — написав він.

Глава держави переконаний, що для цього набереться конституційна більшість — 300 голосів у Верховній Раді.

Раніше повідомлялося, що Порошенко доручив розробити законопроект, згідно з яким військове вітання у Збройних силах України (ЗСУ) радянського зразка «Здравствуйте, товарищи!» і «Здравия желаем!» замінять на «Слава Україні!» і «Героям слава!».

При цьому, під час військового параду на День Незалежності 24 серпня у Києві, як військове вітання використовуватимуть «Слава Україні!» і «Героям слава!».

QHA