ЛОНДОН (QHA) -

Президент України Петро Порошенко, виступаючи в Королівському інституті міжнародних відносин у Лондоні, згадав про мілітаризацію окупованого Росією Криму. Зазначена промова опублікована на сайті президента України.

Петро Порошенко у своїй промові підкреслив, що Російська Федерація перетворила Крим у найбільшу військову базу в світі. Він також зазначив, що ніякої зацікавленості в глобальному мирі за підсумками будь-якого формату переговорів росіяни не демонструють.

— Вона (Росія. — Ред.) перетворила Крим у найбільшу в світі військову базу. Вона залишається глухою до вимог і аргументів про мир. У нас немає миру з однієї причини: росіяни не зацікавлені в досягненні миру.

Президент України нагадав, що Великобританія була одним із підписантів Будапештського меморандуму, який гарантував недоторканність суверенітету і територіальної цілісності України у відповідь на ядерне роззброєння. Здійснивши агресію проти України, Росія порушила цю угоду.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, джерела в Міноборони Росії інформували, що другий полк зенітних ракетних систем С-400 «Тріумф» буде поставлений на бойове чергування до окупованого Росією Криму в другій половині 2017 року. 13 січня у Криму урочисто запустили на бойове чергування перший зенітно-ракетний полк РФ, озброєний системою «Тріумф».

ФОТО: сайт президента України

QHA