ОДЕСА (QHA) -

Поведінка росіян щодо огляду і блокування входження кораблів в українські порти в Азовському морі може свідчити про їхні наміри здійснити військові атаки на Маріуполь. Про це заявив президент України Петро Порошенко, виступаючи перед учасниками багатонаціональних міжнародних навчань Sea Breeze – 2018, які тривають в Одесі.

За словами українського лідера, Росія значно посилила своє морське угруповання в Азовському морі.

— Ми бачимо, що це робиться, щоб заблокувати порти України в Азовському морі, здійснити ескалацію напруги, не виключено, провести військову операцію — атаку на Маріуполь, — підкреслив Порошенко.

Як повідомлялося, у навчаннях Sea Breeze  2018 беруть участь флагман 6-го флоту ВМФ Сполучених Штатів USS Mount Whitney, турецький фрегат TCG Yavuz, болгарський корвет BGS Bodri, турецький підводний човен TCG Yildiray, більше двох десятків кораблів і катерів ВМС ЗС України і ДПСУ, а також 25 літаків і гелікоптерів.

Як писало QHA, на думку колишнього командувача Військово-морських сил України Сергія Гайдука, Росія диктує правила гри в басейні Азовського моря, нехтуючи при цьому міжнародними правилами. Гайдук зазначив, що Москва ігнорує статут міжнародної морської організації та конвенцією ООН з морського права.

QHA