ОДЕСА (QHA) -

Прикордонники отримали контейнер з кліматичним контролем, кілька десятків повних комплектів для підводного плавання, навігатори, системи підйому з води, зокрема аварійного, легкі бронежилети з компенсаторами плавучості, системи магнітної фіксації під водою.

В рамках церемонії посол США в Україні Марі Йованович вручила сертифікат на обладнання командиру Одеського загону морської охорони.

— Сьогодні ми отримуємо допомогу, яка підвищить можливості виконувати наші завдання на морі  не тільки на поверхні, але і під водою. Наші підрозділи спеціальних дій на воді матимуть найсучасніше обладнання, що дозволить ефективно боротися із загрозами, брати участь у спеціальних заходах, зберігаючи життя і здоров'я персоналу, сказав командувач Військово-Морськими Силами ЗСУ Ігор Воронченко.

Співпраця зі Сполученими Штатами Америки, яке триває вже не один десяток років, для прикордонної служби України є одним з пріоритетних напрямків. Вона суттєво посилилася після агресії Російської Федерації 2014 року.

Зокрема за останні чотири роки в рамках проекту міжнародної допомоги Держприкордонслужба отримала кошти прикордонного контролю і спорядження, спеціальне обмундирування і засоби індивідуального захисту підрозділів відомства у зоні АТО.


Нагадаємо, Військово-морські сили України спільно з есмінцем ВМС США James E. Williams провели тренування типу PASSEX. Навчання відбулися в суботу, 2 грудня, в акваторії Чорного моря біля Одеси.

QHA