КИЇВ (QHA) -

СММ ОБСЄ фіксує суттєве зближення позицій Збройних сил України і російських окупаційних військ на західній околиці окупованого Докучаєвська.

Про це повідомляється у звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

За спостереженнями СММ, відстань між позиціями сторін за останні чотири місяці зменшилася на 800 м, а за останніми даними в одному з місць навіть менше 200 метрів.

— За даними повітряного спостереження станом на 1 лютого виявлено, що передній край позицій Збройних сил України і збройних формувань на західній околиці міста були приблизно на 800 метрів ближче, якщо порівнювати з їхніми позиціями на знімках за 10 грудня 2017 року. Згідно з останніми даними повітряного спостереження, в одному місці відстань між ними становить приблизно 180 метрів.

Спостерігачі також зазначають, що бойовики продовжують мінувати околиці міста. Так, СММ зафіксувала попереджувальний знак про мінну небезпеку поблизу блокпосту на північний околиці Докучаєвська (знак квадратної форми, на якому чорними літерами російською мовою було написано «Міни») і ще один такий самий знак на південній околиці (варто зазначити, що впродовж останніх двох років ЗСУ методом «повзучого наступу» охоплюють Докучаєвськ у напівкільце, зайнявши окремі панівні терикони навколо нього. Місто фактично знаходиться в оперативному оточенні ЗСУ — QHA).

В СММ також повідомляють, що і бойовики, і ЗСУ продовжують копати нові траншеї, зокрема, на півдні окупованої Донеччини, між селищами Ужівка і Водяне. Так, 21 квітня безпілотник СММ виявив нові траншеї довжиною 60 метрів приблизно за 3 км на захід від Ужівки, яка знаходиться в Новоазовському районі (ОРДО).

А БПЛА СММ середнього радіусу дії виявив нещодавно подовжені траншеї довжиною 300 метрів на схід від підконтрольного уряду селища Водяне, яке знаходиться дещо західніше згаданої Ужівки. Окрім того, неподалік від цих траншей безпілотник зафіксував 47 протитанкових мін, встановлених у два ряди, і ще 18 протитанкових мін, також у два ряди, на південний схід від Водяного відповідно.

Раніше повідомлялося, що СММ ОБСЄ різко негативно оцінює як спроби сторін просунути свої позиції, так і мінування територій поблизу лінії зіткнення, навіть якщо таке мінування зумовлене намаганнями убезпечити позиції від можливих наступальних дій протилежної сторони. На думку СММ, такі дії сторін ставлять під загрозу життя цивільного населення у зоні конфлікту.

QHA