КИЇВ (QHA) -

Прокуратура Криму порушила кримінальне провадження за фактом розв'язання посадовими особами РФ, а також посадовими особами державних органів та органів місцевого самоврядування АР Крим гібридної війни проти України. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Кримінальне провадження внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 437 (планування, підготовка або розв'язування агресивної війни чи воєнного конфлікту, а також участь у змові, спрямованій на вчинення таких дій) КК.

— Відкрите кримінальне провадження безпрецедентне, адже вперше правову оцінку отримає інформаційна складова гібридної війни Росії проти України. Важливість цього процесу залежить від того, що агресія Росії принесла знедоленість і змусила залишити місця проживання тисячі українських громадян, особливо це стосується кримських татар, які вдруге за шістдесят років фактично переживають геноцид з боку тоталітарного режиму, — сказано у повідомленні.

Під час досудового слідства особливу увагу буде приділено фактам підготовки до анексії Криму та штучного формування у населення півострова, зокрема через засоби масової інформації та інтернет-ресурси, ненависті до України.

У спецслужбі зазначили, що маніпуляції РФ суспільною свідомістю через ЗМІ та інтернет в ході підготовки анексії Криму отримають правову оцінку.

ФОТО: інтернет

QHA