КИЇВ (QHA) -

У перший місяць проведення Операції Об’єднаних сил російські окупанти різко збільшили обстріли з важкого озброєння як позицій українських військ, так і мирних населених пунктів на підконтрольній уряду території. Це, зокрема, свідчить про побоювання з боку окупантів, що Україна розпочне визволення своїх територій.

Таку думку висловив речник Міністерства оборони України, полковник Дмитро Гуцуляк на брифінгу, відповідаючи на запитання кореспондента QHA про те, що змінилося у зоні конфлікту за місяць з моменту переформатування АТО на Операцію Об’єднаних сил.

Дмитро Гуцуляк відзначив, що противник не лише суттєво збільшив кількість обстрілів підконтрольної Україні території, але й переважно веде їх з мирних населених пунктів, провокуючи Об’єднані сили (ОС) завдати ударів у відповідь. Однак українські військовослужбовці ніколи не обстрілювали мирні населені пункти, навіть якщо звідти по ним вівся вогонь на ураження, підкреслює речник МО. Судячи з усього, бойовики насправді теж впевнені, що ЗСУ не стрілятимуть по житловим кварталам, і саме тому перетворюють їх на вогневі позиції і розміщують там танки і артилерію для ведення обстрілів через лінію зіткнення.

— Після зміни формату з Антитерористичної на Операцію Об’єднаних сил ми бачимо значні відмінності. По-перше, бойовики російських окупаційних військ бояться українських воїнів-визволителів Донбасу і це зрозуміло. Також суттєво збільшилася кількість обстрілів з важкого озброєння з боку російських окупаційних військ по позиціях Об’єднаних сил, а також по мирним містам та селищам з метою провокування українських захисників на вогонь у відповідь. Причому, окупанти ведуть вогонь саме з територій мирних населених пунктів. Зрозуміло, що підрозділи Об’єднаних сил не відповідають на такі провокативні обстріли тільки для того, щоб уберегти та убезпечити мирне населення цих населених пунктів.

Говорячи про перебіг першого місяця ООС, Гуцуляк також відзначив, що російські окупаційні корпуси на Донбасі продовжують отримувати озброєння і боєприпаси з території Російської Федерації, у тому числі замасковане під «гуманітарну допомогу».

— Російська Федерація продовжує постачання сил, засобів і ресурсів на окуповані території Донецької та Луганської областей і під виглядом так званих «гуманітарних вантажів», які зовсім не гуманітарні, через неконтрольовану ділянку державного кордону.

Гуцуляк також додав, що після зміни формату в цілому змінилися питання координації та взаємодії тих сил і засобів, які входять до складу ОС і українські військовослужбовці, які входять до складу ОС, готові та спроможні відповісти на будь-які дії з боку окупантів.

Днями російські окупанти з мінометів, розташованих у житлових кварталах Горлівки, обстріляли селище Залізне на підконтрольній Україні території. У результаті обстрілу загинула 15-річна дівчинка.

Нагадаємо, з 30 квітня на Донбасі набуло чинності розпорядження президента про особливий порядок у зоні бойових дій — Антитерористична операція, яка тривала з квітня 2014 року, була переформатована в Операцію Об’єднаних сил. Таке переформатування передбачалося Законом «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях», який був затверджений в лютому поточного року.

QHA