КИЇВ (QHA) -

Підприємства держконцерну "Укроборонпром" розробили низку новітніх систем для підвищення ефективності дії української артилерії. Новинки представлять під час урочистих заходів з нагоди Дня Незалежності України. Про це повідомила прес-служба концерну.

Зокрема, продемонструють контрбатарейний радар 1Л220УК від Запорізького НВК "Іскра". Його головна особливість — наявність потужної радіолокаційної станції з цифровою антенною решіткою, яка дозволяє за десятки кілометрів "бачити" не тільки снаряди і ракети, а й мінометні міни. Цифровий комплекс обробки інформації дозволить розраховувати траєкторії польоту снарядів і визначати місцезнаходження ворожої артилерії.

Вперше продемонструють автоматизований звукометричний комплекс артилерійської розвідки "Положення – 2", який виробляють на ДП "Львівський державний завод "Лорта". Він оснащений високочутливими акустичними сенсорами, які дозволяють визначити позицію ворожої артилерії і місця розривів снарядів на відстані у декілька десятків кілометрів. "Положення – 2" працює у пасивному режимі, і супротивник не зможе зафіксувати його роботу.

Для обробки всієї інформації про поле бою, яка надходить від станцій типу 1Л220УК і "Положення – 2" та інших джерел, "Лорта" розробила систему "Оболонь-А" — комплекс автоматизованого управління артилерійськими батареєю і дивізіоном. Він здатний приймати і обробляти дані про десятки цілей і автоматично планувати вогонь, розподіляючи цілі для знищення.

Як повідомляло QHA, 8 серпня Україна почала складати перший експериментальний корпус БТР-4. Якщо тестові випробування пройдуть успішно, заводу ім. В. А. Малишева у Харкові нададуть дозвіл на виробництво і він зможе серійно випускати корпуси бронетранспортерів.

QHA