КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 6 вересня, Верховна Рада України скасувала низку обмежень для служби жінок в армії. Так, згідно з ухваленими змінами, жінки відтепер служитимуть на рівних засадах з чоловіками (за винятком окремих випадків, кількість яких зменшили).

Рівність полягає у прийнятті на військову службу за контрактом, призначення на посади, отриманні військових звань. Також жінок нарівні з чоловіками відправлятимуть на виконання бойових завдань, у відрядження, проходити військову службу в резерві, перебувати у запасі, т.д.

Прописано також і рівність у притягненні до відповідальності за порушення військової дисципліни.

Згідно з текстом закону, парламент скасував вікове обмеження для жінок на службу за контрактом. Раніше на контракт брали тільки жінок у віці від 18 до 40 років. Тепер умови такі ж, як і для чоловіків, граничний вік перебування на військовій службі — 45 років для не офіцерів і молодших офіцерів, 55 років для офіцерів і 60 років для вищого офіцерського складу.

Цим законом депутати скасували норму, коли "військовослужбовці-жінки, як правило, до складу добового наряду не призначаються". Відтепер звільнятимуть від проходження зборів тільки вагітних жінок.

За даними Генштабу, у Збройних Силах України на різних посадах проходили службу понад 25 000 жінок. З них понад 3000 — офіцери.

В цілому жінки становили 22,4% від загальної кількості військовослужбовців ЗСУ. При цьому тільки 70 жінок займали посади полковників, а жінки-генерала в Україні не було і немає. Близько 7000 жінок з Міноборони і ЗСУ є учасниками бойових дій на Донбасі.

Відзначимо, сьогодні Верховна Рада України схвалила у першому читанні проект закону України "Про внесення змін до статутів Збройних Сил України", в якому передбачається нове військове вітання "Слава Україні" — "Героям слава".

Джерело: BBC

QHA