КИЇВ (QHA) -

Після майже дворічного перебування у полоні бойовиків, в результаті сьогоднішнього обміну військовополоненими звільнили відомого українського вченого-релігієзнавця Ігоря Козловського. Про це повідомляє "Громадське".

63-річний Козловський знаходився у полоні бойовиків з січня 2016 року.

— Серед звільнених українців Ігор Козловський, Володимир Фомічов, Олексій Кириченко. Олександра Коринькова, Сергія Глондаря, Богдана Пантюшенко серед звільнених немає, — повідомляє видання, яке веде пряму трансляцію з місця подій.

З початком війни Ігор Козловський не зміг покинути Донецьк, так як доглядав за паралізованим сином. Бойовики затримали його і посадили у підвал. Його звинуватили в шпигунстві і засудили до майже 3 років ув'язнення.

Вчений був далекий від політики і не брав участі у бойових діях через вік і стан здоров'я.

На думку сина, він міг привернути до себе увагу самопроголошеної влади у період участі в міжконфесійному молитовному марафоні "За єдність і мир в Україні", який проходив у березні-жовтні 2014 року, — туди він виходив з українським прапором.

Нагадаємо, 15 чоловік з тих, кого українська сторона повинна була передати підконтрольним Росії терористичним організаціям "ДНР" і "ЛНР" в рамках звільнення українських заручників, відмовилися від обміну і висловили бажання залишитися на території, підконтрольній Україні.

Раніше були опубліковані перші фото з місця обміну полоненими на околиці Горлівки у КПП "Майорське".

На кадрах видно кілька автобусів і десятки військовослужбовців.

Раніше в угрупуванні «ДНР» звинуватили українську сторону в затягуванні процесу обміну полоненими.

Раніше сепаратистські ресурси повідомили, що колона з українськими полоненими від самопроголошеної «ЛНР» прибула до Горлівки.

Саме тут, на пункті пропуску «Майорське», що на околиці міста, відбудеться обмін полоненими.

QHA повідомляло, що бойовики терористичного угрупування «ЛНР» вивели українських полонених з колонії і відправили на обмін.

Джерело: Громадське

QHA