КИЇВ (QHA) -

Росія активізувала діяльність в акваторії Азовського моря, що може становити загрозу українським морякам. Про це сьогодні, 16 квітня, заявили у прес-центрі штабу АТО, посилаючись на інформацію розвідки.

— Розвідка штабу антитерористичної операції відзначає активізацію діяльності кораблів Берегової охорони Прикордонної служби ФСБ і Чорноморського флоту ВМФ РФ в акваторії Азовського моря, — йдеться у повідомленні.

У прес-центрі зазначили, що в акваторії моря РФ посилила своє угруповання кораблями і допоміжними судами. Військові вважають, що це може бути пов'язано з діями у відповідь на затримання в акваторії Азовського моря українськими прикордонниками рибальського судна "НОРД" з анексованого Криму.

— Штаб АТО попереджає українських рибалок, які здійснюють рибний промисел в акваторії Азовського моря, про можливі провокації з боку Російської Федерації, наслідком яких може стати затримання українських риболовецьких суден. Штаб АТО також не виключає підготовку подібних провокацій і в акваторії Чорного моря, — відзначили у прес-центрі.

Раніше прес-секретар МЗС РФ Марія Захарова заявила, що Росія вдасться до відповідних заходів через затримання українськими прикордонниками в Азовському морі судна-порушника «НОРД».

Нагадаємо, що 26 березня українські прикордонники затримали риболовецьке судно-порушник під прапором Росії в частині українських вод Азовського моря. Під час огляду судна "НОРД" виявили рибальський трал і 5 тонн морепродуктів. Пізніше Херсонський суд ухвалив рішення відпустити з-під варти капітана судна.

Раніше QHA повідомляло, що капітану судна "НОРД" заборонили відвідувати анексований Крим.

QHA