КИЇВ (QHA) -

Росія намагається повністю домінувати на Чорному і Азовському морях, постійно збільшує свою військову присутність в Азово-Чорноморському басейні. Про це під час освячення і спуску на воду першого серійного катера, який передають українським Військово-морським силам, повідомив секретар Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) Олександр Турчинов.

— Агресія, яку п'ятий рік поспіль проводить проти нас Росія, це не тільки дії на сході, це не тільки окупація Криму — це спроба повністю домінувати на Чорному і Азовському морі. Російська Федерація постійно збільшує свою військову присутність в Азово-Чорноморському басейні. Вони діють цинічно і нахабно, — зазначив він.

РФ намагається практично заблокувати судноплавство в Азовському морі, а також «забезпечити фактично морську блокаду українських морських портів в Азовському морі».

— І безумовно, ми маємо протидіяти цій навалі. І саме тому РНБО влітку ухвлило рішення про посилення нашої військової присутності у Чорному і, у першу чергу, в Азовському морі, посилення здатності наших Військово-морських сил з протидії російській агресії на всьому узбережжі Чорного і Азовського морів. І сьогоднішня подія — це саме один з шляхів реалізації цих завдань, які поставила РНБО. Це перший зразок з серії важливого проекту 58503 під назвою «Кентавр».

Турчинов підкреслив, що це — перший серійний катер української розробки, який передають Військово-морським силам.

— Цей катер нічим не гірше російського «Раптор» і не поступається катерам такого класу НАТО. Він має досить потужне ракетне озброєння і систему стабілізації, що дозволяє здійснювати стрільби, не зменшуючи хід катера.

QHA повідомляло, що Україна перекидає в Азовське море артилерійські катери. Очікується, що до кінця року на Азовському морі створять військово-морську базу ВМС ЗС України шляхом перекидання Південної військово-морської бази ВМС ЗС України з Миколаєва, яка до окупації Криму дислокувалася у затоці Донузлав.

QHA