КИЇВ (QHA) -

Росія перекидає до кордону з Україною спецзагони найманців, у яких на озброєнні є реактивні систем залпового вогню (РСЗВ) «Ураган». Про це повідомив спікер Міністерства оборони полковник Дмитро Гуцуляк.

Він зазначив, що Росія прикривається навчаннями «Восток – 2018».

— Російське військово-політичне керівництво збільшує кількість військ ЗС РФ неподалік кордонів з Україною. Зокрема, під виглядом участі в маневрах «Восток – 2018» до районів зосередження уздовж українського кордону зі східних регіонів Росії переміщені окремі військові частини на штатній техніці, у т.ч. артилерійські підрозділи, які мають на озброєнні РСЗВ «Ураган».

При цьому, РФ розгорнула поблизу українського кордону польові табори, де формують спецзагони для забезпечення прихованої ротації і посилення передових позицій бойовиків на Донбасі.

— Частина загонів т.зв. «новобранців» комплектується винятково представниками Дагестану і Чечні. У той же час, там формуються і т.зв. «козачі загони», частина з яких вже прибула у підпорядкування 1 АК окупантів.

Гуцуляк підкреслив, що під виглядом маневрів Росія транспортує до кордону з Україною нові партії озброєння, а також інженерного обладнання для передачі терористам в ОРДЛО.

QHA повідомляло, що в РФ розпочалися найбільші за 37 років навчання "Восток – 2018". У них беруть участь близько 300 тисяч військовослужбовців, також залучено декілька десятків тисяч бронемашин, гелікоптерів, літаків, безпілотних літальних апаратів. РФ має намір відпрацювати організацію взаємодії між сухопутними військами і силами військово-морського флоту.

Джерело: УНІАН

QHA